A Tanuláskutató Intézet, Szegeden, a múlt hétvégén megtartotta őszi akadémiáját az MCC képzésben résztvevő egyetemisták számára, amely egyben az MCC tanévkezdését is jelentette. Ahogy mindig, most is péntek este ismerkedős és jégtörő játékokkal indítottuk a hétvégét, hogy a diákok megismerhessék egymást, és mi is őket.

Szombaton elindult a szakmai program, amely a „Vita mint 21. századi túlélőkészség” címet viselte. Az első előadást Thibaud Gubelin, az MCC francia fellow-ja tartotta angol nyelven „How can a culture of debate be defined” címmel. Egy kávészünet után Sándorné Dinnyés Katalin, a Szegedi Egyetem tanársegéd kutatója és a Doktoranduszok Országos Szövetségének osztályelnöke interaktív előadást tartott „Érvek, érvlánc és bevezetés a Brit Parlamenti vitaformátumba” címmel. A szakmai program zárásaként a Tanuláskutató Intézet két munkatársa, Fekete Áron kutató és Alpár Benedek junior kutató közösen vezettek egy történelmi workshopot, amelynek címe „Vitás történelmi események és a viták szerepe a történelemoktatásban” volt. A workshop során a diákok megosztó témákban próbálhatták ki vitakészségeiket.

Egy kiadós ebédszünetet követően történelmi városnézésre indultunk Szeged belvárosába, majd meglátogattuk a szegedi Móra Ferenc Múzeum kiállításait egy tárlatvezető segítségével. Az estét közös vacsora és egy társasjáték est zárta.

Vasárnap reggel a hétvége zárásaként egy közös reggeli során értékeltük a hétvége eseményeit, amely egy tartalmas és sikeres őszi akadémiát eredményezett.