2024-ben először rendezték meg az érettségi vizsgákat a NAT2020 alapján

2024-ben debütáltak az érettségi vizsgák az új NAT2020 tanterv alapján, mely a korábbiakhoz képest modernizált és átfogóbb követelményrendszert tartalmaz. Az új tanterv nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati feladatokra, így a diákoknak több gyakorlati tudást és készséget kell elsajátítaniuk.

Szakos Enikő oktatáskutató a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Középiskolás Program (KP) diákjainak tartott előadásában elemezte az új érettségi rendszer hatásait "Régen minden jobb volt? - Nagyító alatt az érettségi vizsga" címmel. Előadásában rámutatott, hogy az új követelmények nemcsak a diákok tudásának szélesítését célozzák, hanem az alkalmazott készségek fejlesztését is, ami a munkaerőpiacon is előnyt jelenthet.

Az érettségi eredmények kulcsfontosságúak az egyetemi felvételik szempontjából, hiszen minden diák a lehető legjobb helyre szeretne bejutni. Az új rendszer miatt különösen fontos, hogy a diákok alaposan felkészüljenek, és minél több feladatsort gyakoroljanak, hogy sikeresen teljesíthessék az érettségi vizsgákat.

A gyakorlás és a felkészülés soha nem volt még ilyen fontos, mint most. Az új, modernizált érettségi rendszer egy új korszakot nyitott meg az oktatásban, amely a jövő generációinak jobb felkészülését szolgálja.