Frissen a nyomdából a “Reclaming Classical Education” könyvünk, amely 16 európai és amerikai szerző együttműködésével készült el! A jövő héten Varsóban mutatjuk be egy szakmai konferencia keretein belül.
Mi az iskola célja? Ez a kötet határozott álláspontot képvisel: az oktatás nem csupán készségekről, terápiáról vagy aktivizmusról szól – hanem a civilizáció bölcsességének átörökítéséről. A klasszikus hagyományra építve ez az oktatási szemlélet megismerteti a fiatal elméket az emberiség tudományos, művészeti és filozófiai vívmányainak legjavával. A könyv amellett érvel, hogy a gyerekeknek joguk van megörökölni helyi és nemzeti közösségeik múltját – olyan tudáshoz, jellemerőhöz és tisztánlátáshoz jutva, amely lehetővé teszi számukra, hogy szabadon gondolkodjanak, értelmesen éljenek, és alakítsák a jövőt.
Egy olyan korban, amikor az iskolák egyre inkább háttérbe szorítják a mély, diszciplináris tudást az érzelmi kényelem és politikai trendek javára, ez a kötet a tartalomgazdag, intellektuálisan komoly oktatáshoz való visszatérést sürgeti. A 16 tanulmányt tartalmazó kötet – amelynek szerzői hat európai országból és az Egyesült Államokból érkeztek – olyan témákat jár körül, mint a klasszikus oktatás kapcsolata a nemzeti identitással, a filozófia szerepe és a tanterv szerkezete. Az erőteljes gondolatok és gyakorlati példák révén a könyv megmutatja, hogyan képes a klasszikus nevelés olyan gondolkodó polgárokat formálni, akik nemcsak megvédeni tudják a világ nagy kulturális hagyományait, hanem képesek is azokat fenntartani és megújítani a jövő nemzedékei számára.