Az Ifjúságkutató Intézet és a Budapesti Corvinus Egyetem közösen szervezett "Clout Culture: Ifjúsági kultúrák a változó társadalmakban" című konferencia első napján Szakos Enikő, az intézet koordinátora és a Könyvszalon alapítója különleges pódiumbeszélgetést vezetett Böszörményi-Nagy Gergellyel, a Design Terminal vezetőjével. Az esemény számos fontos kérdést vetett fel, amelyek a kultúra, irodalom és könyvek világában merülnek fel.

Böszörményi-Nagy Gergely olyan érdekes témákat érintett, mint az írás szabadsága és a kultúra és piac viszonya a minőség és mennyiség kérdésében. Azt hangsúlyozta, hogy az írás mindenki számára elérhetőnek kell lennie, de ugyanakkor fontos az is, hogy a kultúra és a minőség ne sérüljön meg a tömeggyártás miatt. Megemlítette a klasszikus könyvek kiemelkedő jelentőségét, amelyek időtlen értékeket hordoznak és hozzájárulnak a kulturális fejlődésünkhöz. Ezenkívül Gergely támogatásáról biztosította a kötelező olvasmányok fenntartását is.

Az író és olvasó szerint a könyvek írása maga is egyfajta lázadás a társadalomban fennálló hibák és kihívások ellen. Minden szerzőnek van egy személyes üzenete, amit műveiken keresztül közvetít, és ezáltal hozzájárul a társadalmi párbeszédhez és gondolkodáshoz.

Gergely különbséget tett a digitális és a nyomtatott könyvek között, rámutatva, hogy az analóg olvasásnak előnyei vannak az agy fejlesztése és a problémamegoldó képességünk javítása szempontjából. Ezzel kapcsolatban érdekes volt hallani, hogy az analóg könyvek még mindig erősen jelen vannak, és érdeklődésük növekszik Magyarországon.

Végül Gergely arra hívta fel a figyelmet, milyen fontos, hogy támogassuk és ápoljuk a könyvkultúrát és az analóg könyvek olvasását, mivel ezek az eszközök hozzájárulnak az emberi kreativitáshoz és a kultúrális gazdagodáshoz. Az esemény az Ifjúságkutató Intézet szervezésében zajlott, és a konferencia további programjaira is lehetőség nyílt csatlakozni aznap délután. A konferencia méltó volt az érdekes és fontos témáihoz, és arra ösztönzött mindenkit, hogy gondolkodjon el a kultúra és könyvek szerepéről a változó társadalmakban.